Hakkımda

İnsan niçin yazar?  

Yazmak güzel şey… İyi geliyor insana. Yazdıkça fark ediyorsun kendini ve diğer insanları. Başka gözle bakıyor, duyuyor, hissediyorsun hayatı. İçindeki iç sesine daha çok kulak veriyorsun. Böylece bu koskoca evrenle sen de varlığını bütünleştirebiliyorsun.

Her insanın yaşamı boyunca kendine özgü kıymetli birikimleri var: öğrendiği, yaşadığı, tecrübe ettiği bir hayat. Bunları paylaşmak, paylaştıkça çoğalmak… Henüz o yollardan geçmeyenlerin yolunu aydınlatmak: yaşarken birbirimizin hayatına dokunabilmenin en kolay yolu. İşte tam da bu yüzden blog yazıları yazma yolculuğum başladı.

Merhaba Hazel ben,

29 yıl kamuya bağlı sağlık kurumlarında emek vermiş sağlık çalışanıyım. Evliyim ve Allah bağışlasın biri kız biri erkek iki evladım var. Yıllar önce Eskişehir Sağlık Meslek Lisesinden mezun olduktan sonra iş dünyasına olan ilgim nedeniyle Uludağ Üniversitesinde İşletme eğitimine başladım. Bu sırada Bursa’da bir kamu hastanesinde ebe olarak çalıştım. Mezun olduktan sonra JICA (Japon Halkla İlişkileri geliştirme Projesi) nde basılı halk eğitim materyali üretimi konusunda ve sağlık eğitimcisi olarak görev aldım.  2002 yılında ailemle birlikte Eskişehir’e yerleştikten sonra İl Sağlık Müdürlüğü’nde sağlık eğitimcisi olarak birçok eğitim ve saha çalışmasında görev aldım.  Aynı zamanda Anadolu Üniversitesi Laboratuvar ve Veterinerlik Ön lisans Programı ve İstanbul Üniversitesi Sağlık Yönetimi Lisans Tamamlama Programını bitirdim.  Eğitim formasyonu, İlkyardım Eğitmenliği sertifika eğitim programları ile Sağlık Bakanlığının çeşitli eğitim programlarına katıldım.

2018 yılında yaşadığım kanser hastalığı benim için bir dönüm noktası, yeni bir başlangıç oldu. İyileştikten sonraki dönemin bana ikinci hayat, ikinci şans olarak hediye edildiğine inanıyorum. Bundan sonra bana iyi gelen, insanlara da faydalı olanı yapmak istiyorum: yazmak…

Bazen yaşadığım anları ve tecrübeleri, bazen hissettiğim duyguları, bazen de sizin de yapmaktan keyif alabileceğiniz etkinlikleri (şu an belki benimde bilmediğim ama akışta yeni ortaya çıkacak olanlar) içeren yazılarımda buluşmak üzere… Heyecanla başlıyorum…